O KINIE


Kino "Beskid"

Historia

Wynajem pokoi

Zdjęcia

Kontakt

REPERTUAR


Bieżący

AKTUALNOŚCI


Imprezy Szczyrk - wiosna/lato 2012

Archiwum aktualności

PIĄTKOWY KLUB FILMOWY


Krótka historia PKF-u

Repertuar PKF

.: Box reklamowy

top.: AKTUALNOŚCI / Archiwum aktualności

Spotkanie z reżyserem


www.kino.szczyrk.pl
W dniu 11 maja (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy na seans filmu "Tryptyk rzymski", po którym organizowane jest spotkanie z reżyserem Markiem Luzarem.

Film, zrealizowany w Studiu Filmowym Anima Media z Bielska-Białej, ma częściowo charakter animowany, ale wymyka się wszelkim konwencjom. Reżyser chciał dodać do poematu wartości wizualne – zdjęcia plenerów, plastykę inspirowaną m.in. freskami Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej, teatr wizji i ruchu, wyobrażenia wędrówki pasterzy z Ur chaldejskiego, zdjęcia dokumentalne wplecione techniką komputerową w plastyczne obrazy. Tekst poematu recytuje Krzysztof Kolberger, który jest mistrzem w mówieniu poezji. 

Poemat teologiczno-filozoficzny Jana Pawła II „Tryptyk rzymski” budzi zaciekawienie ze względu na osobę autora. Co Papież chciał nam przekazać, jakim doświadczeniem chciał się podzielić? I dlaczego reżyser Marek Luzar podjął ryzyko i postanowił sfilmować poemat Papieża, a więc dokonać sztuki wręcz niewykonalnej? 

Spotkanie z Markiem Luzarem pozwoli odpowiedzieć na te pytania i będzie nowym doświadczeniem dla widzów, którzy poprzez osobę reżysera będą mogli poznać jego warsztat.www.kino.szczyrk.pl Archiwum aktualności


Szczyrk

WYDARZENIA W OBIEKTYWIE...

Konkurs Kolęd i Pastorałek/2008

Seans z reżyserem/2007

Finał Konkursu Kolęd i Pastorałek /2007

Mikołaj w kinie /2006

Uroczyste ślubowanie burmistrza/2006

Uroczysta sesja Rady Miejskiej/2006


Sonda

Co najbardziej cenisz sobie w Szczyrku ?

Walory kulturalne
Folklor
Narciarstwo
Lubię chodzić po górach
Smaczne jedzenie   wyniki

Copyright © 2004 Urząd Miejski w Szczyrku. Design: Krzysztof Wolicki