O KINIE


Kino "Beskid"

Historia

Wynajem pokoi

Zdjęcia

Kontakt

REPERTUAR


Bieżący

AKTUALNOŚCI


Imprezy Szczyrk - wiosna/lato 2012

Archiwum aktualności

PIĄTKOWY KLUB FILMOWY


Krótka historia PKF-u

Repertuar PKF

.: Box reklamowy

top.: AKTUALNOŚCI / Archiwum aktualności

3 kwietnia 2009
Dni Papieskie w Szczyrku


www.kino.szczyrk.pl
Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji z okazji obchodów Dni Papieskich zaprasza  3 kwietnia o godz. 20:00 do kina "Beskid" na film pt. "Brat Papieża".

Wstęp wolny.

Opis filmu: 

"Śmierć mojej matki utkwiła mi głęboko w pamięci. Ale chyba jeszcze bardziej śmierć mojego brata z powodu tragicznych okoliczności, w jakich nastąpiła. I dlatego, że byłem starszy".

Jan Paweł II

Film "Brat Papieża", w konwencji fabularyzowanego dokumentu, przybliża bardzo trudne lata życia rodziny Wojtyłów, ich wojenne tułaczki, zmagania i rodzinne dramaty. Kolejno możemy śledzić losy Wojtyłów w Czańcu, Lipniku, Krakowie, a następnie w Wadowicach, w Hranicach na Morawach i ponownie w Wadowicach. Film przybliża nam rodzinne relacje Edmunda i młodszego o 14 lat Karola, ich budujące relacje z ojcem i wzajemne wsparcie po śmierci matki.

Jest to jednak przede wszystkim poruszająca opowieść o człowieku, który poświęcając swoje życie dla służby innym - jako lekarz, poświęcił je do końca, umierając na śmiertelną wówczas szkarlatynę, którą zaraził się od swoich pacjentów. To właśnie jego życie prowadzone z pasją służenia innym zakończone w wieku zaledwie 26-ciu lat, wywarło duży wpływ na młodego Karola, dla którego starszy brat Edmund był wielkim autorytetem i wsparciem.

Na XXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów - Niepokalanów 2007 film "Brat Papieża" zdobył I-szą nagrodę w kategorii filmu fabularnego.www.kino.szczyrk.pl Archiwum aktualności


Szczyrk

WYDARZENIA W OBIEKTYWIE...

Konkurs Kolęd i Pastorałek/2008

Seans z reżyserem/2007

Finał Konkursu Kolęd i Pastorałek /2007

Mikołaj w kinie /2006

Uroczyste ślubowanie burmistrza/2006

Uroczysta sesja Rady Miejskiej/2006


Sonda

Co najbardziej cenisz sobie w Szczyrku ?

Walory kulturalne
Folklor
Narciarstwo
Lubię chodzić po górach
Smaczne jedzenie   wyniki

Copyright © 2004 Urząd Miejski w Szczyrku. Design: Krzysztof Wolicki